Juwel Filtercover Stone Granite är en praktisk och stilren lösning för att dölja innerfiltret i ditt akvarium. Den naturtrogna klippstrukturen i granittoner är utformad för att smälta samman med Stone Granite-bakgrunden och skapa ett enhetligt och harmoniskt intryck.
Filterhöljet har ett installationsdjup på endast 1–1,5 cm, vilket gör att det effektivt döljer tekniken utan att ta upp onödig plats. Konstruktionen består av en frontdel och en sidodel för enkel montering och flexibel anpassning. Det kan snabbt skäras till rätt storlek för perfekt passform och är kompatibelt med alla JUWEL-akvarier och filterstorlekar. Tillverkningen i komprimerad polyuretan med epoxibeläggning ger en extra slitstark och färgbeständig yta som även lämpar sig för saltvattensakvarium.
Filterhöljet har ett installationsdjup på endast 1–1,5 cm, vilket gör att det effektivt döljer tekniken utan att ta upp onödig plats. Konstruktionen består av en frontdel och en sidodel för enkel montering och flexibel anpassning. Det kan snabbt skäras till rätt storlek för perfekt passform och är kompatibelt med alla JUWEL-akvarier och filterstorlekar. Tillverkningen i komprimerad polyuretan med epoxibeläggning ger en extra slitstark och färgbeständig yta som även lämpar sig för saltvattensakvarium.
| Streckkod | 4022573869231 |
|---|---|
| Varumärke | Juwel Aquarium |
| Färg | Grå |
| Antal | 2-pack |
| Mått | 555 x 186 mm / 555 x 157 mm |
| Passar | Passar alla Juwel akvarier |
| Bredd | 18,60 cm |
| Höjd | 55,50 cm |
| Akvarium typ | Sötvatten, Saltvatten |
| Motiv | Juwel Stone Granit |
| Mönster | Stenklippor |
| Dubbelsidig | Nej |
Skriv din egen recension
Fler produkter från Juwel Aquarium



