469,00 kr
I lager
SKU
44834
Köp fler & Spara mer
- Köp 2 för 422,10 kr /st - Spara 10%
- Köp 3 för 398,65 kr /st - Spara 15%
Eheim Innerfilter AquaCorner 60 är designat för att optimera ditt lilla akvarium på bästa sätt. Detta kompakta hörnfilter är särskilt anpassat för små vattenvolymer och säkerställer att det känsliga ekosystemet hålls i balans. AquaCorner 60 främjar en jämn vattencirkulation och bidrar till att förhindra temperaturskillnader, vilket är avgörande för dina akvarievänners välbefinnande.
Tack vare sin smidiga hörnplacering tar filtret minimalt med plats och lämnar gott om utrymme för dina fiskar, växter och dekorationer. Filtrets sugkraft är noggrant justerad för att skydda små varelser som räkor och små fiskar från att dras in, samtidigt som det placeras nära glaset för att undvika att några djur fastnar mellan filtret och akvarieväggen.
Konstruktionen av Eheim Innerfilter AquaCorner 60 underlättar underhåll och rengöring. Filtret är lätt att öppna och har en förfilterkudde i toppen, med en mediabox fylld med EHEIM SUBSTRAT pro, eller andra biofiltermedier, innanför. Delarna plockas enkelt isär och sätts tillbaka på plats vid behov. Dessutom finns en doseringskammare för vattenbehandlingar och gödsel, vilket gör AquaCorner 60 till ett praktiskt val för små akvarium.
Tack vare sin smidiga hörnplacering tar filtret minimalt med plats och lämnar gott om utrymme för dina fiskar, växter och dekorationer. Filtrets sugkraft är noggrant justerad för att skydda små varelser som räkor och små fiskar från att dras in, samtidigt som det placeras nära glaset för att undvika att några djur fastnar mellan filtret och akvarieväggen.
Konstruktionen av Eheim Innerfilter AquaCorner 60 underlättar underhåll och rengöring. Filtret är lätt att öppna och har en förfilterkudde i toppen, med en mediabox fylld med EHEIM SUBSTRAT pro, eller andra biofiltermedier, innanför. Delarna plockas enkelt isär och sätts tillbaka på plats vid behov. Dessutom finns en doseringskammare för vattenbehandlingar och gödsel, vilket gör AquaCorner 60 till ett praktiskt val för små akvarium.
| Streckkod | 4011708202807 |
|---|---|
| Varumärke | Eheim |
| Färg | Svart |
| Bredd | 9,00 cm |
| Höjd | 20,90 cm |
| Djup | 8,60 cm |
| Akvarium typ | Sötvatten, Saltvatten |
| Effekt | 5 watt |
| Modell | EHEIM aquaCorner 60 [2000020] |
| Tankvolym | 10-60 liter |
Skriv din egen recension
Fler produkter från Eheim



