Reapris
69,90 kr
Ord.
89,90 kr
I lager
SKU
43572
Vår lägsta pris senaste 30 dagarna är 69,90 kr. Rabatt beräknas från ordinarie pris.
Tetras Weekend Helgfoder är den perfekta lösningen för att ge dina fiskar optimal näring när du är bortrest i upp till sex dagar. Dessa kompakta fodersticks är rika på livsviktiga mineraler och proteiner, vilket säkerställer att dina fiskar får den näring de behöver för att må bra, även i din frånvaro.
Den smarta designen gör doseringen enkel och anpassningsbar beroende på akvariets storlek och antal fiskar. Tack vare sin unika sammansättning behåller fodersticksen sin form länge i vattnet, vilket säkerställer en kontinuerlig tillförsel av näring. Med 100 % näringsinnehåll blir det enkelt att hålla fiskarna friska och nöjda medan du kopplar av.
Den smarta designen gör doseringen enkel och anpassningsbar beroende på akvariets storlek och antal fiskar. Tack vare sin unika sammansättning behåller fodersticksen sin form länge i vattnet, vilket säkerställer en kontinuerlig tillförsel av näring. Med 100 % näringsinnehåll blir det enkelt att hålla fiskarna friska och nöjda medan du kopplar av.
| Streckkod | 4004218767331 |
|---|---|
| Varumärke | Tetra |
| Mått | Foder sticks: 25 x 7 x 7 mm |
| Längd | 2,50 cm |
| Bredd | 0,70 cm |
| Höjd | 0,70 cm |
| Innehåll | Vegetabiliska äggvite-extrakt, Mineralämnen, Grönsaker, Blötdjur och kräftdjur, Olja och fett, Jäst.Råprotein 37,0%, Råolja och råfett 8,0%, Växttråd 4,0%, Fukthalt 8,0%.Färgämnen, Konserveringsmedel, Antioxidanter. |
| Passar (djur) | Fisk |
| Passar (fisk) | Sötvattensfisk |
Skriv din egen recension
Fler produkter från Tetra



