SmartDoor™ Connected Pet Door är en smart hund- och kattdörr som låter dina husdjur komma och gå samtidigt som du har full kontroll via My PetSafe®-appen. Du kan skapa och ändra individuella scheman, låsa och låsa upp dörren på distans samt få aviseringar när dina husdjur använder dörren, när den är låst och uppdateringar om batteristatus. Det ger en balans mellan frihet för ditt husdjur och trygghet för dig.
SmartDoor levereras med en Pet Door Key som fästs på husdjurets befintliga halsband och ger exklusiv åtkomst. Hushåll med flera husdjur kan köpa extra nycklar. SmartDoor storlek M, som dessutom kan paras med mikrochip för nyckellös åtkomst för katter och små hundar. Husdjur utan nyckel eller mikrochip kan inte komma in. Luckan har dynamisk vädertätning som är energieffektiv, är tillverkad i hållbar plast och tonad för ökad avskildhet. Drivs med batterier eller väggadapter (säljs separat). Kräver 2,4 GHz Wi‑Fi. Fungerar med iPhone (iOS 12.0 eller senare) och Android-smartphones (version 5.0 eller senare).
SmartDoor levereras med en Pet Door Key som fästs på husdjurets befintliga halsband och ger exklusiv åtkomst. Hushåll med flera husdjur kan köpa extra nycklar. SmartDoor storlek M, som dessutom kan paras med mikrochip för nyckellös åtkomst för katter och små hundar. Husdjur utan nyckel eller mikrochip kan inte komma in. Luckan har dynamisk vädertätning som är energieffektiv, är tillverkad i hållbar plast och tonad för ökad avskildhet. Drivs med batterier eller väggadapter (säljs separat). Kräver 2,4 GHz Wi‑Fi. Fungerar med iPhone (iOS 12.0 eller senare) och Android-smartphones (version 5.0 eller senare).
| Streckkod | 729849172524 |
|---|---|
| Varumärke | PetSafe |
| Färg | Vit |
| Storlek | M |
| Bra att veta | Fungerar med iPhone (iOS 12.0 eller senare) och Android-smartphones (version 5.0 eller senare). Drivs med batterier eller väggadapter (säljs separat) och kräver 2,4 GHz Wi‑Fi. |
| Övrigt | Om du planerar att koppla din katts mikrochip är endast Medium SmartDoor kompatibel med följande chiptyper: FDX-B (15 siffror), FDX-A (10 siffror), AVID H samt AVID Encrypted (9 eller 15 siffror). |
| Bredd | 27,40 cm |
| Höjd | 36,30 cm |
| Installationsdjup | Icke-metall dörr 5,7 cm / Metalldörr: 4,4 cm |
| Lucka mått | 18 x 19,8 cm |
| Låsfunktion | Chip, ID-Bricka |
| Låsning | 4-vägs |
| Max vikt (kg) | 11,00 kr |
| Modell | Ecom Connected Smart Door Medium |
| Utskärningshål | 21,6 × 26,4 cm (icke-metall dörr) / 24,6 × 32,3 cm (metalldörr) |
| Ram yttermått | 27,4 x 36,3 cm |
Skriv din egen recension
Fler produkter från PetSafe



