PetSafe Extreme Weather M är en kraftigt isolerad hundlucka som ger pålitligt skydd i kalla klimat. Det avancerade 3-flikssystemet ger upp till 3,5 gånger högre energieffektivitet jämfört med traditionella luckor med enkel flik, vilket hjälper till att hålla värmen inne och kylan ute – utan att begränsa hundens frihet.
Den vita ytterramen är tillverkad av tålig hårdplast och luckan har både inbyggd tunnel och en smidig 2-vägs låsfunktion. När luckan inte används kan öppningen stängas med den slitstarka täckluckan som medföljer. PetSafe Extreme Weather M passar hundar upp till 18 kg och kan monteras i både trä- och metalldörrar samt i väggar. Med yttermått på 267 x 381 mm och en lucköppning på 206 x 311 mm får du en energieffektiv och trygg lösning för hem i utsatta klimat.
| Streckkod | 729849157958 |
|---|---|
| Varumärke | PetSafe |
| Färg | Vit |
| Vikt | Passar hundar upp till 18 kg |
| Storlek | M |
| Bra att veta | 2-vägs - Låsfunktion med två inställningar: ÖPPEN / LÅST |
| Bredd | 20,60 cm |
| Höjd | 31,10 cm |
| Djurets vikt (kg) | 18,00 kr |
| Installationsdjup | Upp till 50 mm |
| Lucka mått | 206 x 311 mm |
| Låsfunktion | Manuell |
| Låsning | 2-vägs |
| Modell | PPA00-10985 |
| Utskärningshål | A: 241 x 360 mm / B: 216 x 360 mm |
| Ram yttermått | 267 x 381 mm |
Skriv din egen recension
Fler produkter från PetSafe




