Cykelkorg Pakethållare Svart från Trixie gör det enkelt och tryggt att ta med katt, smådjur eller en liten hund på cykelturen. Korgen är tillverkad av svartlackerad pil och kompletterad med ett robust gallertak av galvaniserad, plastbelagd järntråd som säkerställer god ventilation och förhindrar att djuret hoppar ut. Taket låses smidigt med remmar för extra trygghet under färd.
Korgen monteras enkelt på pakethållaren med det medföljande fästet och passar pakethållare med en bredd på 10,5–14,5 cm. Den medföljande mjuka dynan med överdrag i mockaimitation gör resan bekväm för ditt djur. En stabil och stilren transportlösning för sällskapsdjur upp till 8 kg, perfekt för trygga och trevliga cykelutflykter.
Korgen monteras enkelt på pakethållaren med det medföljande fästet och passar pakethållare med en bredd på 10,5–14,5 cm. Den medföljande mjuka dynan med överdrag i mockaimitation gör resan bekväm för ditt djur. En stabil och stilren transportlösning för sällskapsdjur upp till 8 kg, perfekt för trygga och trevliga cykelutflykter.
| Streckkod | 4011905131177 |
|---|---|
| Varumärke | Trixie |
| Färg | Svart |
| Övrigt | Pakethållare bredd 10.5 - 14.5 cm |
| Längd | 55,00 cm |
| Bredd | 35,00 cm |
| Höjd | 49,00 cm |
| Transportvikt (kg) | 8,00 kr |
Skriv din egen recension
Fler produkter från Trixie



