669,00 kr
I lager
SKU
15182
Köp fler & Spara mer
- Köp 2 för 602,10 kr /st - Spara 10%
- Köp 3 för 568,65 kr /st - Spara 15%
- Köp 4 för 535,20 kr /st - Spara 20%
Outdoor T-Run 130 cm från Trixie är en praktisk och rymlig hage för hundvalpar och smådjur som kanin. Den ihopfällbara konstruktionen i slitstark polyester gör den enkel att ta med sig och lika användbar både inne och ute. Två sidofickor ger plats för tillbehör, och en extra öppning är anpassad för vattenflaska.
Det avtagbara nättaket förhindrar att husdjuret hoppar ur och ger extra skydd mot rovdjur vid utomhusbruk. Hagen är lätt att rengöra – torka av materialet vid behov, medan tak och botten klarar handtvätt. Förvaringsväska medföljer för smidig transport.
Tips: Ta bort botten om djuret ska kunna vistas direkt på gräs och fäst hagen i marken med krokar genom öglorna.
Det avtagbara nättaket förhindrar att husdjuret hoppar ur och ger extra skydd mot rovdjur vid utomhusbruk. Hagen är lätt att rengöra – torka av materialet vid behov, medan tak och botten klarar handtvätt. Förvaringsväska medföljer för smidig transport.
Tips: Ta bort botten om djuret ska kunna vistas direkt på gräs och fäst hagen i marken med krokar genom öglorna.
| Streckkod | 4011905640549 |
|---|---|
| Varumärke | Trixie |
| Färg | Blå/Grå |
| Längd | 130,00 cm |
| Bredd | 130,00 cm |
| Höjd | 55,00 cm |
| Passar (djur) | Kanin, Marsvin |
| Tvättråd | Handtvätt |
Skriv din egen recension
Fler produkter från Trixie



