Nina Ottosson Dog Tornado Blå är ett innovativt aktiveringsspel som erbjuder en stimulerande utmaning för din hund. Spelet är designat med fyra roterande lager och flera gömmor, där du kan placera godis eller torrfoder för att locka din fyrbenta vän till problemlösning. Genom att använda både tassar och nos kan hunden få tag på sina belöningar, vilket bidrar till ökad mental stimulans och mindre rastlöshet.
Dog Tornado är tillverkat av slitstark och livsmedelssäker plast, helt fri från BPA, PVC och ftalater, vilket gör det både säkert och hållbart att använda. Denna dagliga utmaning är perfekt för alla hundar som behöver lite extra mental aktivitet och tycker om att tänka.
Dog Tornado är tillverkat av slitstark och livsmedelssäker plast, helt fri från BPA, PVC och ftalater, vilket gör det både säkert och hållbart att använda. Denna dagliga utmaning är perfekt för alla hundar som behöver lite extra mental aktivitet och tycker om att tänka.
| Streckkod | 700603673327 |
|---|---|
| Varumärke | Nina Ottosson |
| Färg | Blå/Gul |
| Bra att veta | Ingen leksak är oförstörbar. Håll alltid uppsikt när djuret leker och byt ut leksaken om den visar tecken på skador. |
| Längd | 23,50 cm |
| Bredd | 18,00 cm |
| Höjd | 7,00 cm |
| Passar (djur) | Hund |
| Passar (hund) | Vuxen hund |
| Svårighetsgrad | 2 av 3 - Medel |
Skriv din egen recension
Fler produkter från Nina Ottosson



