Nina Ottosson har skapat ett innovativt spel med Dog Tornado Rosa, ett aktiveringsspel designat för att stimulera din hunds problemlösningsförmåga. Spelet består av fyra roterande lager med flera gömställen, där du kan placera godis eller torrfoder. Din hund får använda både tassar och nos för att avslöja sina belöningar, vilket ökar den mentala stimulansen och håller rastlöshet borta.
Spelet är tillverkat i hållbar, livsmedelssäker plast som dessutom är fri från BPA, PVC och ftalater, vilket säkerställer att din hund leker tryggt. Dog Tornado Rosa erbjuder en varierad vardagsutmaning för alla hundar som tycker om att använda sitt intellekt.
Det här spelet utmanar och engagerar din hund genom olika svårighetsnivåer samtidigt som det motverkar tristess. Den slitstarka konstruktionen kombinerat med designen gör att din hund får en hälsosam och rolig aktivitet.
Spelet är tillverkat i hållbar, livsmedelssäker plast som dessutom är fri från BPA, PVC och ftalater, vilket säkerställer att din hund leker tryggt. Dog Tornado Rosa erbjuder en varierad vardagsutmaning för alla hundar som tycker om att använda sitt intellekt.
Det här spelet utmanar och engagerar din hund genom olika svårighetsnivåer samtidigt som det motverkar tristess. Den slitstarka konstruktionen kombinerat med designen gör att din hund får en hälsosam och rolig aktivitet.
| Streckkod | 700603714655 |
|---|---|
| Varumärke | Nina Ottosson |
| Färg | Rosa/Gul |
| Bra att veta | Ingen leksak är oförstörbar. Håll alltid uppsikt när djuret leker och byt ut leksaken om den visar tecken på skador. |
| Längd | 23,50 cm |
| Bredd | 18,00 cm |
| Höjd | 7,00 cm |
| Passar (djur) | Hund |
| Passar (hund) | Vuxen hund |
| Svårighetsgrad | 2 av 3 - Medel |
Skriv din egen recension
Fler produkter från Nina Ottosson



