Planet Dog Orbee-Tuff Snoop från Outward Hound är en innovativ godisdispenser som erbjuder en kombination av lekfullhet och mental stimulans för din hund. Med sin unika skålformade design i mjukt men hållbart material, är Snoop enkel att fylla med torrfoder eller godisbitar. Din hund måste använda sina sinnen och färdigheter för att rulla, trycka och lyfta leksaken för att få ut belöningen, vilket gör måltiden till en spännande och engagerande upplevelse.
Den oregelbundna rörelsen på golvet håller din hunds uppmärksamhet och uppmuntrar både fysisk och mental aktivitet. Tillverkad av återvinningsbart och giftfritt material, är Snoop både säker och lätt att rengöra. Perfekt för att sakta ner ätandet, den passar utmärkt för både egentid för hunden eller som en gemensam aktivitet tillsammans med dig. Med en doft av pepparmynta får din hund dessutom en frisk andedräkt. Produkten kan även kombineras med Planet Dog Orbee-Tuff Nooks för ännu mer variation och utmaning.
Den oregelbundna rörelsen på golvet håller din hunds uppmärksamhet och uppmuntrar både fysisk och mental aktivitet. Tillverkad av återvinningsbart och giftfritt material, är Snoop både säker och lätt att rengöra. Perfekt för att sakta ner ätandet, den passar utmärkt för både egentid för hunden eller som en gemensam aktivitet tillsammans med dig. Med en doft av pepparmynta får din hund dessutom en frisk andedräkt. Produkten kan även kombineras med Planet Dog Orbee-Tuff Nooks för ännu mer variation och utmaning.
| Streckkod | 834447002422 |
|---|---|
| Varumärke | Planet Dog |
| Färg | Blå |
| Passar | Planet Dog Orbee-Tuff Nooks |
| Bra att veta | Handdiskas. Fyll bara godisbollen med varmt vatten och mild tvål, skaka, skölj ur och lufttorka. Denna leksak är avsedd för övervakad lek och är inte en tuggleksak. |
| Längd | 13,00 cm |
| Bredd | 13,00 cm |
| Höjd | 9,50 cm |
| Passar (djur) | Hund |
| Svårighetsgrad | 2 av 3 - Medel |
Skriv din egen recension
Fler produkter från Planet Dog



