149,00 kr
I lager
SKU
49564
Köp fler & Spara mer
- Köp 3 för 134,10 kr /st - Spara 10%
- Köp 6 för 126,65 kr /st - Spara 15%
LickiMat Classic XL Soother i färgen orange är en innovativ slickmatta utformad för att lugna och aktivera ditt husdjur. Med sitt unika mönster av små täta nubbar, är mattan perfekt för mjuk, rinnande och flytande mat. Detta uppmuntrar långsamt slickande och ger extra stimulans för tungan, vilket kan hjälpa till att minska stress under ensamträning, kloklippning eller andra stressfyllda situationer. Slickandet stimulerar salivproduktionen och den mjuka gummiytan bidrar till att skrapa bort matrester och bakterier, vilket i sin tur främjar god munhälsa och frisk andedräkt.
Den extra stora storleken på LickiMat XL Soother gör den idealisk för stora hundar eller för att mata flera djur samtidigt. Produkten är tillverkad av livsmedelssäker TPR och är fri från BPA, PVC och silikon, något som garanterar att din fyrbenta vän är säker. Rengöringen är enkel och du kan tvätta den för hand efter användning. För en extra uppfriskande och långvarig utmaning kan slickmattan även frysas in, vilket ger ditt djur en svalkande aktivitet att ägna sig åt.
Den extra stora storleken på LickiMat XL Soother gör den idealisk för stora hundar eller för att mata flera djur samtidigt. Produkten är tillverkad av livsmedelssäker TPR och är fri från BPA, PVC och silikon, något som garanterar att din fyrbenta vän är säker. Rengöringen är enkel och du kan tvätta den för hand efter användning. För en extra uppfriskande och långvarig utmaning kan slickmattan även frysas in, vilket ger ditt djur en svalkande aktivitet att ägna sig åt.
| Streckkod | 9349785005277 |
|---|---|
| Varumärke | LickiMat |
| Färg | Orange |
| Tjocklek | 0,90 cm |
| Längd | 30,00 cm |
| Bredd | 25,00 cm |
| Material | Silikon/Gummi |
| Modell | LickiMat Classic XL Soother™ |
| Passar (djur) | Hund |
Skriv din egen recension
Fler produkter från LickiMat



