219,00 kr
I lager
SKU
49628
Köp fler & Spara mer
- Köp 3 för 208,05 kr /st - Spara 5%
Outward Hound Fun Feeder Wobble Slo Bowl är en innovativ och lekfull lösning för att förlänga hundens måltidstid. Denna produkt kombinerar en skål som wobblar med en slow feeder-insats, vilket gör varje måltid mer engagerande. Genom att förlänga måltiden upp till tio gånger förbättras hundens matsmältning, och risken för överätning och uppblåsthet minskar.
Skålen har en halkfri botten och är enkel att använda. Den är dessutom fri från BPA, PVC, bly och ftalater, vilket gör den säker för ditt husdjur. Den avtagbara labyrinten bidrar till enkel rengöring, medan den kluriga designen gör matstunden både rolig och hälsosam. Med en kapacitet på 600 ml och mått på Ø 23 x 8 cm passar den perfekt för många hundar.
Skålen har en halkfri botten och är enkel att använda. Den är dessutom fri från BPA, PVC, bly och ftalater, vilket gör den säker för ditt husdjur. Den avtagbara labyrinten bidrar till enkel rengöring, medan den kluriga designen gör matstunden både rolig och hälsosam. Med en kapacitet på 600 ml och mått på Ø 23 x 8 cm passar den perfekt för många hundar.
| Streckkod | 700603704007 |
|---|---|
| Varumärke | Outward Hound |
| Färg | Mint/Grå |
| Volym (ml) | 600,00 ml |
| Längd | 23,00 cm |
| Bredd | 23,00 cm |
| Höjd | 8,00 cm |
| Material | Plast |
Skriv din egen recension
Fler produkter från Outward Hound



