69,90 kr
I lager
SKU
49548
Köp fler & Spara mer
- Köp 3 för 62,91 kr /st - Spara 10%
- Köp 6 för 59,42 kr /st - Spara 15%
LickiMat Mini Buddy i gul färg är en innovativ slickmatta som kombinerar aktivering och lugnande effekter för ditt husdjur. Dess smarta kryssmönstrade gummiyta håller fast våtfoder, färskfoder eller mjuka godsaker, vilket uppmuntrar långvarigt slickande. Denna aktivitet är perfekt för att minska stress under ensamträning, kloklippning eller andra potentiellt stressande situationer. Slickmattan stödjer även bättre munhälsa genom att skrapa bort matrester och bakterier från tungan, vilket bidrar till friskare andedräkt.
Mini Buddy är kompakt och passar utmärkt för små hundar och katter. Tillverkad av livsmedelssäker TPR, är den fri från BPA, PVC och silikon, vilket ger en trygg användning. Efter att ditt husdjur njutit av sina godsaker, är det enkelt att rengöra mattan för hand. Den kan även frysas för en extra lång och svalkande utmaning. Med måtten 15 x 15 cm är den särskilt anpassad för mindre husdjur och fungerar för alla typer av foder och godsaker.
Mini Buddy är kompakt och passar utmärkt för små hundar och katter. Tillverkad av livsmedelssäker TPR, är den fri från BPA, PVC och silikon, vilket ger en trygg användning. Efter att ditt husdjur njutit av sina godsaker, är det enkelt att rengöra mattan för hand. Den kan även frysas för en extra lång och svalkande utmaning. Med måtten 15 x 15 cm är den särskilt anpassad för mindre husdjur och fungerar för alla typer av foder och godsaker.
| Streckkod | 9349785006564 |
|---|---|
| Varumärke | LickiMat |
| Färg | Gul |
| Tjocklek | 0,90 cm |
| Längd | 15,00 cm |
| Bredd | 15,00 cm |
| Material | Silikon/Gummi |
| Modell | LickiMat Classic Mini Buddy™ |
| Passar (djur) | Hund, Katt |
Skriv din egen recension
Fler produkter från LickiMat



