179,00 kr
I lager
SKU
49549
Köp fler & Spara mer
- Köp 3 för 161,10 kr /st - Spara 10%
- Köp 6 för 152,15 kr /st - Spara 15%
LickiMat Wobble Matskål i lila är en innovativ produkt som utmanar din hund att slicka i sig maten, vilket inte bara förlänger njutningen utan också bidrar till ett lugnare och mer stillsamt måltidstempo. Den unika "wobblande" designen gör måltidsstunden extra underhållande för din fyrbente vän, samtidigt som den hjälper till att minska kaloriintaget. Materialen är av hög kvalitet, giftfria och livsmedelsklassade, och skålen är både frys- och mikrovågssäker samt kan diskas i diskmaskin.
LickiMat hjälper till att minska ångest, tristess och destruktivt beteende genom att uppmuntra ditt husdjur att slicka och därmed frigöra lugnande endorfiner. Skålens strukturmönster är särskilt utformade för att tilltala hundarnas smak och passa olika slags godsaker och mat – allt från yoghurt och jordnötssmör till olika foderformer. Slickandet förstärker smaksinnet, vilket gör det möjligt för ditt husdjur att njuta av mindre mängder mat samtidigt.
Denna aktivitet hjälper också till att producera mer saliv, vilket är bra för både tänder och tandkött, och som bonus bidrar det till en fräschare andedräkt genom att försiktigt avlägsna matrester och bakterier. LickiMat Wobble Matskål är därför både en rolig och hälsosam lösning för din hunds måltidsstunder.
LickiMat hjälper till att minska ångest, tristess och destruktivt beteende genom att uppmuntra ditt husdjur att slicka och därmed frigöra lugnande endorfiner. Skålens strukturmönster är särskilt utformade för att tilltala hundarnas smak och passa olika slags godsaker och mat – allt från yoghurt och jordnötssmör till olika foderformer. Slickandet förstärker smaksinnet, vilket gör det möjligt för ditt husdjur att njuta av mindre mängder mat samtidigt.
Denna aktivitet hjälper också till att producera mer saliv, vilket är bra för både tänder och tandkött, och som bonus bidrar det till en fräschare andedräkt genom att försiktigt avlägsna matrester och bakterier. LickiMat Wobble Matskål är därför både en rolig och hälsosam lösning för din hunds måltidsstunder.
| Streckkod | 9349785005123 |
|---|---|
| Varumärke | LickiMat |
| Färg | Lila |
| Bra att veta | Kom ihåg att övervaka ditt husdjur när du först introducerar dem för LickiMat |
| Längd | 17,00 cm |
| Bredd | 17,00 cm |
| Höjd | 8,00 cm |
| Material | Silikon/Gummi |
| Modell | LickiMat Wobble™ |
| Passar (djur) | Hund |
Skriv din egen recension
Fler produkter från LickiMat



