149,00 kr
I lager
SKU
49562
Köp fler & Spara mer
- Köp 3 för 134,10 kr /st - Spara 10%
- Köp 6 för 126,65 kr /st - Spara 15%
LickiMat Classic XL Buddy Grön är en innovativ slickmatta som erbjuder både aktivering och lugn för din hund. Den speciella gummiytan med ett utmanande kryssmönster håller fast våtfoder, färskfoder eller mjuka godsaker, vilket uppmuntrar till ett långsamt och metodiskt slickande. Detta inte bara minskar stress utan förlänger även måltiden, vilket är särskilt användbart under ensamträning, kloklippning eller andra stressande situationer. Slickandet stimulerar dessutom salivproduktionen och matrester och bakterier skrapas bort från tungan, vilket bidrar till bättre munhälsa och friskare andedräkt.
Med sin extra stora storlek är slickmattan utmärkt för stora hundar eller när flera djur äter samtidigt. Tillverkad av livsmedelssäker TPR, fri från BPA, PVC och silikon, erbjuder denna matta en säker och hållbar lösning. Den är enkel att rengöra för hand och kan frysas in för att erbjuda en ännu mer långvarig och svalkande utmaning. Med LickiMat Classic XL Buddy kan du enkelt ge din hund en stimulerande och hälsofrämjande upplevelse vid varje måltid.
Med sin extra stora storlek är slickmattan utmärkt för stora hundar eller när flera djur äter samtidigt. Tillverkad av livsmedelssäker TPR, fri från BPA, PVC och silikon, erbjuder denna matta en säker och hållbar lösning. Den är enkel att rengöra för hand och kan frysas in för att erbjuda en ännu mer långvarig och svalkande utmaning. Med LickiMat Classic XL Buddy kan du enkelt ge din hund en stimulerande och hälsofrämjande upplevelse vid varje måltid.
| Streckkod | 9349785005215 |
|---|---|
| Varumärke | LickiMat |
| Färg | Grön |
| Tjocklek | 0,90 cm |
| Längd | 30,00 cm |
| Bredd | 25,00 cm |
| Material | Silikon/Gummi |
| Modell | LickiMat Classic XL Buddy™ |
| Passar (djur) | Hund |
Skriv din egen recension
Fler produkter från LickiMat



