149,00 kr
I lager
SKU
49563
Köp fler & Spara mer
- Köp 3 för 134,10 kr /st - Spara 10%
- Köp 6 för 126,65 kr /st - Spara 15%
LickiMat Classic XL Buddy i ljusblått är en innovativ slickmatta som kombinerar lugnande och aktiverande egenskaper för din hund. Med en gummiyta som har ett utmanande kryssmönster, håller den fast våtfoder, färskfoder eller mjuka godsaker. Detta främjar långsamt slickande, vilket inte bara minskar stress utan även förlänger måltiden. Denna aktivitet är särskilt effektiv under ensamträning, kloklippning eller andra situationer där djuret kan uppleva stress. Slickandet stimulerar salivproduktionen och den mjuka ytans struktur hjälper till att rensa tungan från matrester och bakterier, vilket i sin tur stöder munhälsan och ger friskare andedräkt.
Den extra stora designen av denna matta gör den särskilt lämplig för stora hundar eller vid gruppmatning. LickiMat Classic XL Buddy är gjord av livsmedelssäker TPR och helt fri från BPA, PVC och silikon, vilket garanterar en trygg och säker användning. Den glider enkelt ner i frysen för en svalkande och utdragen utmaning, och efteråt kan du enkelt rengöra den för hand. Med en storlek på 30 x 25 cm erbjuder den en enkel och praktisk lösning för att ge din hund både mental och fysisk stimulans.
Den extra stora designen av denna matta gör den särskilt lämplig för stora hundar eller vid gruppmatning. LickiMat Classic XL Buddy är gjord av livsmedelssäker TPR och helt fri från BPA, PVC och silikon, vilket garanterar en trygg och säker användning. Den glider enkelt ner i frysen för en svalkande och utdragen utmaning, och efteråt kan du enkelt rengöra den för hand. Med en storlek på 30 x 25 cm erbjuder den en enkel och praktisk lösning för att ge din hund både mental och fysisk stimulans.
| Streckkod | 9349785005253 |
|---|---|
| Varumärke | LickiMat |
| Färg | Ljusblå |
| Tjocklek | 0,90 cm |
| Längd | 30,00 cm |
| Bredd | 25,00 cm |
| Material | Silikon/Gummi |
| Modell | LickiMat Classic XL Buddy™ |
| Passar (djur) | Hund |
Skriv din egen recension
Fler produkter från LickiMat



