149,00 kr
I lager
SKU
49561
Köp fler & Spara mer
- Köp 3 för 134,10 kr /st - Spara 10%
- Köp 6 för 126,65 kr /st - Spara 15%
LickiMat Classic XL Buddy Orange är den perfekta slickmattan för att lugna och aktivera ditt husdjur. Dess gummiyta med unika kryssmönster håller fast våtfoder, färskfoder och mjuka godsaker, och uppmuntrar till långvarigt slickande. Detta hjälper till att minska stress och främjar en roligare måltid. Den här naturliga aktiviteten är särskilt användbar under stressande situationer som ensamträning eller kloklippning. Att slicka producerar mer saliv och den mjuka gummiytan hjälper till att avlägsna matrester och bakterier från tungan, vilket bidrar till friskare andedräkt och bättre munhälsa.
Den extra stora slickmattan, med måtten 30 x 25 cm, är ett smart alternativ till traditionella matskålar och passar speciellt bra för stora hundar eller när flera djur matas samtidigt. Tillverkad av livsmedelssäker TPR, fri från BPA, PVC och silikon, erbjuder den en trygg och hygienisk matupplevelse. Lätt att rengöra för hand och kan frysas in för att ge en extra lång och svalkande utmaning, vilket gör den lika praktisk som innovativ.
Den extra stora slickmattan, med måtten 30 x 25 cm, är ett smart alternativ till traditionella matskålar och passar speciellt bra för stora hundar eller när flera djur matas samtidigt. Tillverkad av livsmedelssäker TPR, fri från BPA, PVC och silikon, erbjuder den en trygg och hygienisk matupplevelse. Lätt att rengöra för hand och kan frysas in för att ge en extra lång och svalkande utmaning, vilket gör den lika praktisk som innovativ.
| Streckkod | 9349785005222 |
|---|---|
| Varumärke | LickiMat |
| Färg | Orange |
| Tjocklek | 0,90 cm |
| Längd | 30,00 cm |
| Bredd | 25,00 cm |
| Material | Silikon/Gummi |
| Modell | LickiMat Classic XL Buddy™ |
| Passar (djur) | Hund |
Skriv din egen recension
Fler produkter från LickiMat



