899,00 kr
I lager
SKU
43024
Köp fler & Spara mer
- Köp 2 för 809,10 kr /st - Spara 10%
Trixie Foderautomat TX5+1 är den perfekta lösningen för både hund- och kattägare som vill säkerställa regelbundna måltider för sina fyrbenta vänner. Denna praktiska foderautomat låter dig programmera upp till fem utfodringstider per dag, vilket ger en pålitlig och smidig matningsrutin. Automaten har plats för 5+1 portioner, var och en på 180 ml, och är utformad med ett skydd som förhindrar att djurens tassar skadas när apparaten roterar.
Förutom att vara lämplig för både torrfoder och våtfoder har Trixie Foderautomat TX5+1 ett automatiskt säkerhetslock och en display som visar batterikapaciteten. Matskålen är lätt att hålla ren då den tål maskindisk. Foderautomaten kan drivas med både USB-kabel och batterier, vilket ger flexibilitet i hur du väljer att använda den. En USB-kabel ingår, medan en adapter finns att köpa separat.
Förutom att vara lämplig för både torrfoder och våtfoder har Trixie Foderautomat TX5+1 ett automatiskt säkerhetslock och en display som visar batterikapaciteten. Matskålen är lätt att hålla ren då den tål maskindisk. Foderautomaten kan drivas med både USB-kabel och batterier, vilket ger flexibilitet i hur du väljer att använda den. En USB-kabel ingår, medan en adapter finns att köpa separat.
| Streckkod | 4047974243428 |
|---|---|
| Varumärke | Trixie |
| Färg | Vit |
| Mått | Ø 32 x 8 cm |
| Passar | Trixie USB Adapter - 38568 |
| Bra att veta | 5+1 portioner à 180 ml |
| Volym (ml) | 180,00 ml |
| Längd | 32,00 cm |
| Bredd | 32,00 cm |
| Höjd | 8,00 cm |
| Batteri | 3xD Mono (ingår ej) |
| Material | Plast |
Skriv din egen recension
Fler produkter från Trixie



