159,00 kr
I lager
SKU
27016
Köp fler & Spara mer
- Köp 2 för 143,10 kr /st - Spara 10%
- Köp 3 för 135,15 kr /st - Spara 15%
- Köp 6 för 127,20 kr /st - Spara 20%
Trixie Flexkarda Soft är utformad för att ge en skonsam men effektiv pälsvård, oavsett om ditt djur har korthår, strävhår, lockig eller lång päls. Den mjuka metallborsten arbetar varsamt genom både bashår och täckhår, medan det flexibla borsthuvudet följer kroppens konturer för en behagligare upplevelse – särskilt för känsliga djur.
Det ergonomiska handtaget med gummigrepp ligger stabilt och bekvämt i handen, vilket gör kardan lätt att använda även vid längre borststunder. En mångsidig och användarvänlig karda i storleken Medium, perfekt för regelbunden vård och en välmående, fin päls.
Det ergonomiska handtaget med gummigrepp ligger stabilt och bekvämt i handen, vilket gör kardan lätt att använda även vid längre borststunder. En mångsidig och användarvänlig karda i storleken Medium, perfekt för regelbunden vård och en välmående, fin päls.
| Streckkod | 4011905241357 |
|---|---|
| Varumärke | Trixie |
| Färg | Blå/Mörkgrå |
| Mått | 5 x 20 cm |
| Storlek | M |
| Längd | 20,00 cm |
| Bredd | 5,00 cm |
| Pälstyp | Korthårig, Strävhårig, Lockig, Långhårig |
Skriv din egen recension
Fler produkter från Trixie
-
Premio Stick Quintett Salmon/TroutReapris 14,90 kr Ord. 23,90 kr -
Premio Stick Quintett Poultry/LiverReapris 14,90 kr Ord. 23,90 kr

