139,00 kr
I lager
SKU
18360
Köp fler & Spara mer
- Köp 2 för 125,10 kr /st - Spara 10%
- Köp 3 för 118,15 kr /st - Spara 15%
- Köp 6 för 111,20 kr /st - Spara 20%
Trixie Underullskarda Långhår. Ett särskilt anpassat verktyg för hundar och katter med lång eller lurvig päls, där underullen lätt packas och behöver regelbunden utredning. De rundade, roterande tänderna glider mjukt genom pälsen utan att fastna, vilket gör arbetet skonsamt och minskar risken för obehag hos djuret.
Kardan avlägsnar effektivt lös underull och hjälper till att hålla pälsen luftig, ren och fri från tovor. Det ergonomiska handtaget med gummigrepp ger god kontroll under användning. Med 2 cm långa tänder och en bredare kambredd på 10 cm får du ett verktyg som täcker större ytor och är perfekt för kraftigare och mer omfattande långhårspälsar.
Kardan avlägsnar effektivt lös underull och hjälper till att hålla pälsen luftig, ren och fri från tovor. Det ergonomiska handtaget med gummigrepp ger god kontroll under användning. Med 2 cm långa tänder och en bredare kambredd på 10 cm får du ett verktyg som täcker större ytor och är perfekt för kraftigare och mer omfattande långhårspälsar.
| Streckkod | 4011905237930 |
|---|---|
| Varumärke | Trixie |
| Färg | Blå/Mörkgrå |
| Mått | 10 x 15 cm |
| Storlek | L |
| Längd | 15,00 cm |
| Bredd | 10,00 cm |
| Pälstyp | Långhårig, Raggig päls |
Skriv din egen recension
Fler produkter från Trixie



