319,00 kr
I lager
SKU
49291
Köp fler & Spara mer
- Köp 2 för 287,10 kr /st - Spara 10%
Trixie Transportväska Riva Sangria är den ultimata kombinationen av stil och bekvämlighet för små hundar. Den är tillverkad i elegant jacquard-polyester och har en mjuk invändig fleecebeklädnad som ger en varm och mysig känsla för ditt husdjur. Med en smart toppöppning kan väskan enkelt öppnas för smidig i- och urtagning av din fyrbenta vän, vilket gör varje utflykt enkel och bekväm.
Väskan har en nätpanel framtill med dragkedja som säkerställer god ventilation samt ger hunden möjlighet att kika ut under resan. En praktisk ytterficka gör det enkelt att ha med viktiga tillbehör som godis eller bajspåsar. För extra säkerhet finns ett integrerat kort koppel som håller ditt husdjur säkert på plats under transporten.
Med sin stilrena design är Riva idealisk både för vardagsbruk och resor. Väskan är vadderad för ökad komfort och mäter 45 x 26 x 30 cm, vilket ger gott om utrymme och stöd för hundar upp till 7 kg.
Väskan har en nätpanel framtill med dragkedja som säkerställer god ventilation samt ger hunden möjlighet att kika ut under resan. En praktisk ytterficka gör det enkelt att ha med viktiga tillbehör som godis eller bajspåsar. För extra säkerhet finns ett integrerat kort koppel som håller ditt husdjur säkert på plats under transporten.
Med sin stilrena design är Riva idealisk både för vardagsbruk och resor. Väskan är vadderad för ökad komfort och mäter 45 x 26 x 30 cm, vilket ger gott om utrymme och stöd för hundar upp till 7 kg.
| Streckkod | 4011905708508 |
|---|---|
| Varumärke | Trixie |
| Färg | Sangria |
| Längd | 45,00 cm |
| Bredd | 26,00 cm |
| Höjd | 30,00 cm |
| Transportvikt (kg) | 7,00 kr |
| Material | Textil |
Skriv din egen recension
Fler produkter från Trixie



