629,00 kr
Ej i lager
SKU
14800
Köp fler & Spara mer
- Köp 2 för 566,10 kr /st - Spara 10%
- Köp 3 för 534,65 kr /st - Spara 15%
Trixie Petwalk Ramp hjälper hundar, katter och andra djur som inte bör hoppa – exempelvis vid ålder, sjukdom eller problem med höfter och rygg – att ta sig upp i bilen, soffan eller sängen på ett säkert sätt. Den stabila konstruktionen i tålig plast kombineras med en nonslip-yta och upphöjda kanter som ger ett tryggt grepp även för ovana eller försiktiga djur.
Rampen är lätt att hantera, enkel att placera ut och kräver inga lyft från ägarens sida. En praktisk och skonsam hjälpmedel som minskar belastning och gör vardagen tryggare för både djur och människa.
Rampen är lätt att hantera, enkel att placera ut och kräver inga lyft från ägarens sida. En praktisk och skonsam hjälpmedel som minskar belastning och gör vardagen tryggare för både djur och människa.
| Streckkod | 4047974039427 |
|---|---|
| Varumärke | Trixie |
| Färg | Svart |
| Vikt | 2,8 kg |
| Längd | 100,00 cm |
| Bredd | 38,00 cm |
| Transportvikt (kg) | 50,00 kr |
| Material | Plast |
Skriv din egen recension
Fler produkter från Trixie



