86,90 kr
I lager
SKU
48872
Köp fler & Spara mer
- Köp 3 för 78,21 kr /st - Spara 10%
- Köp 6 för 73,87 kr /st - Spara 15%
- Köp 12 för 69,52 kr /st - Spara 20%
Catit PIXI Treat Dispenser Mouse erbjuder en innovativ mix av lek och belöning för din katt. Denna charmiga musformade godisdispenser är utformad för att aktivera din katt både fysiskt och mentalt. Tack vare den självrättande designen, som har en vikt i botten, står leksaken alltid upprätt. Detta skapar en konstant utmaning när katten leker med den för att få ut godbitarna.
Den genomskinliga delen gör det enkelt för dig att se när godisbitarna behöver fyllas på, och de strategiskt placerade doftöppningarna stimulerar kattens jaktinstinkt. För att fylla på godis eller torrfoder, som inte får överstiga 9 mm i diameter, skruvar du enkelt av toppen.
Med en smidig skjutreglage på baksidan kan du justera svårighetsgraden och anpassa öppningen efter storleken på godiset. Detta gör att leksaken passar både för nybörjarkatter och de som är mer vana vid aktiverande lek. Med en diameter på 8 cm och en höjd på 10 cm är Catit PIXI Treat Dispenser Mouse både praktisk och underhållande, vilket innebär att den enkelt kan bli en favorit i ditt hem.
Den genomskinliga delen gör det enkelt för dig att se när godisbitarna behöver fyllas på, och de strategiskt placerade doftöppningarna stimulerar kattens jaktinstinkt. För att fylla på godis eller torrfoder, som inte får överstiga 9 mm i diameter, skruvar du enkelt av toppen.
Med en smidig skjutreglage på baksidan kan du justera svårighetsgraden och anpassa öppningen efter storleken på godiset. Detta gör att leksaken passar både för nybörjarkatter och de som är mer vana vid aktiverande lek. Med en diameter på 8 cm och en höjd på 10 cm är Catit PIXI Treat Dispenser Mouse både praktisk och underhållande, vilket innebär att den enkelt kan bli en favorit i ditt hem.
| Streckkod | 022517430316 |
|---|---|
| Varumärke | Catit |
| Färg | Vit |
| Längd | 8,00 cm |
| Bredd | 8,00 cm |
| Höjd | 10,00 cm |
| Modell | Catit PIXI Treat Dispensers |
| Svårighetsgrad | 1 av 3 - Lätt, 2 av 3 - Medel, 3 av 3 - Svår |
Skriv din egen recension
Fler produkter från Catit



