199,00 kr
I lager
SKU
38339
Köp fler & Spara mer
- Köp 2 för 179,10 kr /st - Spara 10%
- Köp 3 för 169,15 kr /st - Spara 15%
- Köp 6 för 159,20 kr /st - Spara 20%
Trixie Kattdörr 4-vägs Vit erbjuder en praktisk lösning för dig som vill ge din katt frihet att röra sig in och ut ur hemmet. Tillverkad av hållbar plast, är denna kattdörr vädertålig och har en enkel manuell hantering med en vridknapp som ger fyra olika låsalternativ: endast in, endast ut, öppet eller låst.
Den transparenta luckan, som stängs mjukt, är försedd med TPR-gummi runt hela öppningen vilket effektivt minskar kalldrag. För extra säkerhet finns ett magnetlås i nederkant som håller luckan på plats när den inte används. Installationen av Trixie Kattdörr görs med minimal ansträngning och kräver ett installationsdjup på minst 5 mm.
Med en luckstorlek på 14 x 15,5 cm och totalt yttermått på 20 x 22 cm passar dörren fint i de flesta hem. Designad för att ge både komfort och säkerhet är denna dörr ett smart tillägg för alla kattägares hem.
Den transparenta luckan, som stängs mjukt, är försedd med TPR-gummi runt hela öppningen vilket effektivt minskar kalldrag. För extra säkerhet finns ett magnetlås i nederkant som håller luckan på plats när den inte används. Installationen av Trixie Kattdörr görs med minimal ansträngning och kräver ett installationsdjup på minst 5 mm.
Med en luckstorlek på 14 x 15,5 cm och totalt yttermått på 20 x 22 cm passar dörren fint i de flesta hem. Designad för att ge både komfort och säkerhet är denna dörr ett smart tillägg för alla kattägares hem.
| Streckkod | 4047974442111 |
|---|---|
| Varumärke | Trixie |
| Färg | Grå |
| Bra att veta | 4-vägs - Låsfunktion med fyra inställningar: IN, UT, IN och UT samt LÅST |
| Bredd | 14,00 cm |
| Höjd | 16,00 cm |
| Installationsdjup | 5 - 16 mm |
| Lucka mått | 140 x 155 mm |
| Låsfunktion | Manuell |
| Låsning | 4-vägs |
| Modell | 44211 |
| Utskärningshål | 159 x 168 mm |
| Ram yttermått | 200 x 220 mm |
Skriv din egen recension
Fler produkter från Trixie





