44,90 kr
I lager
SKU
51741
Köp fler & Spara mer
- Köp 2 för 40,41 kr /st - Spara 10%
- Köp 4 för 38,17 kr /st - Spara 15%
- Köp 8 för 35,92 kr /st - Spara 20%
Ozami kattsele med koppel för kattunge är ett smidigt och bekvämt sele-set som är särskilt framtaget för unga katter. Den lätta konstruktionen gör selen enkel att använda och ger en trygg och säker passform när du vill ta med kattungen ut på promenad.
Selen är justerbar både fram (15–22 cm) och bak (20–30 cm) för att kunna anpassas efter kattungens kropp och skapa en bekväm passform. Den är tillverkad av slitstarkt nylon som tål daglig användning. Klickspännena gör selen enkel att ta på och av, och kopplet på 1,2 meter fästs snabbt i metallringen med karbinhake för bra kontroll. Ett praktiskt val för att vänja kattungen vid sele och för säkra små äventyr utomhus.
Selen är justerbar både fram (15–22 cm) och bak (20–30 cm) för att kunna anpassas efter kattungens kropp och skapa en bekväm passform. Den är tillverkad av slitstarkt nylon som tål daglig användning. Klickspännena gör selen enkel att ta på och av, och kopplet på 1,2 meter fästs snabbt i metallringen med karbinhake för bra kontroll. Ett praktiskt val för att vänja kattungen vid sele och för säkra små äventyr utomhus.
| Streckkod | 7330002048643 |
|---|---|
| Varumärke | Ozami |
| Färg | Röd |
| Längd | 120,00 cm |
| Bröstmått | 20-30 cm |
| Seletyp | H-Sele |
| Koppeltyp | Standard |
| Passar (katt) | Kattunge |
| Halsmått | 15-22 cm |
Skriv din egen recension
Fler produkter från Ozami



