99,90 kr
I lager
SKU
14873
Köp fler & Spara mer
- Köp 3 för 89,91 kr /st - Spara 10%
- Köp 6 för 84,92 kr /st - Spara 15%
- Köp 12 för 79,92 kr /st - Spara 20%
Trixie Kattgräs i keramikskål ger din katt en naturlig och säker källa till färskt gräs året runt. Gräset levereras färdigplanterat i en dekorativ keramikskål med kattmotiv – det enda du behöver göra är att tillsätta vatten så börjar gräset växa.
Kattgräs kan hjälpa katten att få upp hårbollar på ett skonsamt sätt och är särskilt värdefullt för innekatter som annars kan börja tugga på krukväxter, varav många kan vara giftiga. Med fri tillgång till eget gräs får katten ett tryggt och hälsosamt alternativ. En enkel och stilfull lösning för både kattens välmående och hemmets växter.
Kattgräs kan hjälpa katten att få upp hårbollar på ett skonsamt sätt och är särskilt värdefullt för innekatter som annars kan börja tugga på krukväxter, varav många kan vara giftiga. Med fri tillgång till eget gräs får katten ett tryggt och hälsosamt alternativ. En enkel och stilfull lösning för både kattens välmående och hemmets växter.
| Streckkod | 4011905423418 |
|---|---|
| Varumärke | Trixie |
| Färg | Vit/Grå |
| Vikt | Frö 50 gram |
| Längd | 15,00 cm |
| Bredd | 15,00 cm |
| Höjd | 4,00 cm |
| Tuggmotstånd | 1 av 3 - Mjuk |
Skriv din egen recension
Fler produkter från Trixie



