169,00 kr
I lager
SKU
51627
Köp fler & Spara mer
- Köp 3 för 152,10 kr /st - Spara 10%
- Köp 6 för 143,65 kr /st - Spara 15%
- Köp 12 för 135,20 kr /st - Spara 20%
Fågelring BBQ Dubbel är en fågelleksak med två sammanlänkade ringar som skapar en varierad och stimulerande miljö i buren. Den är särskilt anpassad för små och mellanstora fåglar och uppmuntrar till klättring, balans och aktiv lek.
Den dubbla ringdesignen ger fler rörelsemöjligheter än en traditionell gunga. Leksaken är tillverkad av slitstarkt, tvinnat rep som ger ett bra grepp för fågelns fötter. De naturliga trädetaljerna bidrar med extra stimulans och möjlighet till pickande. Gungan hängs enkelt upp i burens tak med hjälp av den medföljande karbinhaken. Kontrollera regelbundet för slitage och byt ut vid behov.
Den dubbla ringdesignen ger fler rörelsemöjligheter än en traditionell gunga. Leksaken är tillverkad av slitstarkt, tvinnat rep som ger ett bra grepp för fågelns fötter. De naturliga trädetaljerna bidrar med extra stimulans och möjlighet till pickande. Gungan hängs enkelt upp i burens tak med hjälp av den medföljande karbinhaken. Kontrollera regelbundet för slitage och byt ut vid behov.
| Streckkod | 5400585053746 |
|---|---|
| Varumärke | Flamingo |
| Färg | Beige |
| Mått | Diameter: Ø 18 cm |
| Längd | 30,00 cm |
| Bredd | 18,50 cm |
| Höjd | 41,00 cm |
| Passar (djur) | Fågel |
Skriv din egen recension
Fler produkter från Flamingo



