Juwel Foderautomat SmartFeed 2.0 är en premium foderautomat som är anpassad för alla Juwel‑akvarier. Tack vare två utbytbara transportskruvar fungerar den för både granulat- och flingfoder. Den monteras enkelt via öppningen i akvarietoppen och kan tas i bruk direkt. Måtten är 16,5 x 13 x 7,5.
Foderautomaten kan programmeras för upp till tre utfodringar per dag och mängden ställs in i åtta olika nivåer. Matningsintervaller kan justeras individuellt till 24, 48 eller 72 timmar. Den inbyggda fodervolymen på 110 ml kan utökas med ytterligare 110 ml med den medföljande behållaren, vilket ger längre drifttid. Smartfeed 2.0 drivs med batterier eller via USB‑C och har en stor display som gör programmeringen tydlig och lättöverskådlig. Batterier och kabel köpes separat.
Foderautomaten kan programmeras för upp till tre utfodringar per dag och mängden ställs in i åtta olika nivåer. Matningsintervaller kan justeras individuellt till 24, 48 eller 72 timmar. Den inbyggda fodervolymen på 110 ml kan utökas med ytterligare 110 ml med den medföljande behållaren, vilket ger längre drifttid. Smartfeed 2.0 drivs med batterier eller via USB‑C och har en stor display som gör programmeringen tydlig och lättöverskådlig. Batterier och kabel köpes separat.
| Streckkod | 4022573890204 |
|---|---|
| Varumärke | Juwel Aquarium |
| Färg | Svart |
| Volym (ml) | 220,00 ml |
| Längd | 16,50 cm |
| Bredd | 13,00 cm |
| Höjd | 7,50 cm |
| Batteri | 4 x AA batterier, medföljer ej |
Skriv din egen recension
Fler produkter från Juwel Aquarium



